637E15006A2T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
637E15006A2T
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 84.7739MHZ LVPECL
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Symmetry-Max :
55/45%
Current - Supply (Max) :
88mA
Function :
Enable/Disable
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.7mm
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Base Resonator :
Crystal
Frequency :
84.7739MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.067 1.70mm
Series :
637
Factory Lead Time :
14 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-10°C~60°C
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Type :
XO (Standard)
Surface Mount :
yes
JESD-609 Code :
e4
Frequency Stability :
±20ppm
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Supply Voltage :
2.5V
Rise Time-Max :
0.7ns
Operating Frequency :
150MHz
Fall Time-Max :
0.7ns
Output :
LVPECL
Voltage - Supply :
2.5V