634V2505C3T
Mfr.Part #
634V2505C3T
Description
XTAL OSC XO 25.0000MHZ LVDS SMD
Oscillators
Base Resonator :
Crystal
Output :
LVDS
Supply Voltage :
3.3V
Type :
XO (Standard)
Series :
634P/L
Terminal Finish :
Gold Flash (Au) - with Nickel (Ni) barrier
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Fall Time-Max :
0.5ns
Frequency :
25MHz
Physical Dimension :
3.2mm x 2.5mm x 1.1mm
Rise Time-Max :
0.5ns
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Surface Mount :
yes
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Frequency Stability :
±25ppm
Operating Frequency :
25MHz
Symmetry-Max :
55/45%
Current - Supply (Max) :
65mA
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Supply :
3.3V
Height Seated (Max) :
0.043 1.10mm