634L6253C3T
Mfr.Part #
634L6253C3T
Description
XTAL OSC XO 62.5000MHZ LVDS SMD
Oscillators
Symmetry-Max :
55/45%
Output :
LVDS
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Fall Time-Max :
10ns
XO (Standard)
Series :
634P/L
Frequency :
62.5MHz
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Supply Voltage :
3.3V
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Current - Supply (Max) :
65mA
Terminal Finish :
Gold Flash (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Supply :
3.3V
Operating Frequency :
62.5MHz
Height Seated (Max) :
0.043 1.10mm
Physical Dimension :
3.2mm x 2.5mm x 1.1mm
Base Resonator :
Crystal
Surface Mount :
yes
Factory Lead Time :
14 Weeks
Rise Time-Max :
10ns
Frequency Stability :
±50ppm
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA