634E25004I3T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
634E25004I3T
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 250.0000MHZ LVPECL
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Voltage - Supply :
3.3V
Type :
XO (Standard)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount
Current - Supply (Max) :
88mA
Base Resonator :
Crystal
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency :
250MHz
Height Seated (Max) :
0.043 1.10mm
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Output :
LVPECL
Series :
634P/L
Function :
Enable/Disable
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency Stability :
±30ppm