634C15364C2T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
634C15364C2T
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 153.6000MHZ HCMOS
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Frequency :
153.6MHz
Surface Mount :
yes
Voltage - Supply :
2.5V
Frequency Stability :
±30ppm
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Fall Time-Max :
10ns
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Terminal Finish :
Gold Flash (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Current - Supply (Max) :
65mA
Supply Voltage :
2.5V
Series :
634C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Base Resonator :
Crystal
Output :
HCMOS
Height Seated (Max) :
0.043 1.10mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Type :
XO (Standard)
Rise Time-Max :
10ns
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Operating Frequency :
153.6MHz
Function :
Enable/Disable
Physical Dimension :
3.2mm x 2.5mm x 1.1mm
Symmetry-Max :
55/45%