634C14853C3T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
634C14853C3T
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 148.5000MHZ HCMOS
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Symmetry-Max :
55/45%
Physical Dimension :
3.2mm x 2.5mm x 1.1mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Height Seated (Max) :
0.043 1.10mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Finish :
Gold Flash (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Frequency :
148.5MHz
Series :
634C
Output :
HCMOS
Operating Frequency :
148.5MHz
Frequency Stability :
±25ppm
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Base Resonator :
Crystal
Current - Supply (Max) :
65mA
Supply Voltage :
3.3V
Rise Time-Max :
10ns
Function :
Enable/Disable
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Supply :
3.3V
Mounting Type :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Type :
XO (Standard)
Fall Time-Max :
10ns
Surface Mount :
yes
Operating Temperature :
-20°C~70°C