633P15366C3T
Mfr.Part #
633P15366C3T
Description
XTAL OSC XO 153.6000MHZ LVPECL
Oscillators
Symmetry-Max :
55/45%
Frequency Stability :
±20ppm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Supply Voltage :
3.3V
ROHS3 Compliant
Fall Time-Max :
0.7ns
Physical Dimension :
3.2mm x 2.5mm x 0.9mm
Rise Time-Max :
0.7ns
Voltage - Supply :
3.3V
Surface Mount :
yes
Operating Temperature :
-20°C~70°C
JESD-609 Code :
e4
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Current - Supply (Max) :
88mA
Frequency :
153.6MHz
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Frequency :
153.6MHz
Output :
LVPECL
Height Seated (Max) :
0.039 1.00mm