633L20005C3T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
633L20005C3T
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 200.0000MHZ LVDS SMD
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Current - Supply (Max) :
66mA
Frequency Stability :
±25ppm
Frequency :
200MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Supply :
3.3V
Function :
Enable/Disable
Physical Dimension :
3.2mm x 2.5mm x 0.9mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Supply Voltage :
3.3V
Series :
633
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Frequency :
200MHz
Height Seated (Max) :
0.039 1.00mm
Base Resonator :
Crystal
Fall Time-Max :
0.7ns
Type :
XO (Standard)
Factory Lead Time :
14 Weeks
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Output :
LVDS
Surface Mount :
yes
Rise Time-Max :
0.7ns
Symmetry-Max :
55/45%
Operating Temperature :
-20°C~70°C