633L15552I2T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
633L15552I2T
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 155.5200MHZ LVDS SMD
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Physical Dimension :
3.2mm x 2.5mm x 0.9mm
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Surface Mount :
yes
JESD-609 Code :
e4
Fall Time-Max :
0.7ns
Frequency :
155.52MHz
Rise Time-Max :
0.7ns
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Function :
Enable/Disable
Series :
633
Current - Supply (Max) :
66mA
Factory Lead Time :
14 Weeks
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Operating Frequency :
155.52MHz
Voltage - Supply :
2.5V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.039 1.00mm
Mounting Type :
Surface Mount
Base Resonator :
Crystal
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Symmetry-Max :
55/45%
Type :
XO (Standard)
Supply Voltage :
2.5V
Frequency Stability :
±100ppm