633E15002I3T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
633E15002I3T
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 150.0000MHZ LVPECL
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Frequency :
150MHz
Supply Voltage :
3.3V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Physical Dimension :
3.2mm x 2.5mm x 0.9mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Supply :
3.3V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Frequency :
150MHz
Base Resonator :
Crystal
Symmetry-Max :
55/45%
Function :
Enable/Disable
Current - Supply (Max) :
88mA
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Factory Lead Time :
14 Weeks
JESD-609 Code :
e4
Fall Time-Max :
0.7ns
Surface Mount :
yes
Frequency Stability :
±100ppm
Series :
633
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Mounting Type :
Surface Mount
Output :
LVPECL
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Rise Time-Max :
0.7ns
Type :
XO (Standard)
Height Seated (Max) :
0.039 1.00mm