633E10006A3T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
633E10006A3T
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 100.0000MHZ LVPECL
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-10°C~60°C
Mounting Type :
Surface Mount
Fall Time-Max :
0.7ns
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Physical Dimension :
3.2mm x 2.5mm x 0.9mm
Frequency Stability :
±20ppm
Height Seated (Max) :
0.039 1.00mm
Type :
XO (Standard)
Supply Voltage :
3.3V
Voltage - Supply :
3.3V
Symmetry-Max :
55/45%
Rise Time-Max :
0.7ns
Function :
Enable/Disable
Surface Mount :
yes
Frequency :
100MHz
Operating Frequency :
100MHz