626P13304I2T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
626P13304I2T
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 133MHZ 2.5V LVPECL
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Supply Voltage :
2.5V
Surface Mount :
yes
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Symmetry-Max :
55/45%
Number of Terminations :
6
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Frequency :
133MHz
Physical Dimension :
2.5mm x 2.0mm x 1.1mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
15µA
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Function :
Enable/Disable
JESD-609 Code :
e4
Frequency Stability :
±30ppm
Type :
XO (Standard)
Voltage - Supply :
2.5V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
14 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount
Base Resonator :
Crystal
Fall Time-Max :
0.7ns
Output :
LVPECL
Height Seated (Max) :
0.043 1.10mm
Current - Supply (Max) :
70mA
Rise Time-Max :
0.7ns
Series :
626
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Frequency :
133MHz