626P13303C3T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
626P13303C3T
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 133MHZ 3.3V LVPECL
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Rise Time-Max :
0.7ns
Operating Frequency :
133MHz
Function :
Enable/Disable
Type :
XO (Standard)
Base Resonator :
Crystal
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Frequency Stability :
±50ppm
Series :
626
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Supply :
3.3V
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Frequency :
133MHz
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Current - Supply (Disable) (Max) :
15µA
Current - Supply (Max) :
70mA
JESD-609 Code :
e4
Supply Voltage :
3.3V
Fall Time-Max :
0.7ns
Physical Dimension :
2.5mm x 2.0mm x 1.1mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.043 1.10mm
Number of Terminations :
6
Output :
LVPECL
Symmetry-Max :
55/45%