626L1944CMT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
626L1944CMT
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 19.44MHZ 1.8V LVDS
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Current - Supply (Disable) (Max) :
15µA
Factory Lead Time :
14 Weeks
Surface Mount :
yes
Height Seated (Max) :
0.043 1.10mm
Output :
LVDS
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
626
Frequency :
19.44MHz
Fall Time-Max :
0.7ns
Mounting Type :
Surface Mount
Symmetry-Max :
55/45%
Supply Voltage :
1.8V
Terminal Finish :
Gold Flash (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Operating Temperature :
-20°C~70°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current - Supply (Max) :
20mA
Base Resonator :
Crystal
Voltage - Supply :
1.8V
Frequency Stability :
±30ppm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Frequency :
19.44MHz
Type :
XO (Standard)
Rise Time-Max :
0.7ns
Function :
Enable/Disable
Physical Dimension :
2.5mm x 2.0mm x 1.1mm