626L15006CMT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
626L15006CMT
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 150MHZ 1.8V LVDS
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Voltage - Supply :
1.8V
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Base Resonator :
Crystal
Height Seated (Max) :
0.043 1.10mm
Operating Frequency :
150MHz
Function :
Enable/Disable
Series :
626
Symmetry-Max :
55/45%
Rise Time-Max :
0.7ns
Current - Supply (Disable) (Max) :
15µA
Supply Voltage :
1.8V
Fall Time-Max :
0.7ns
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Mounting Type :
Surface Mount
Terminal Finish :
Gold Flash (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Surface Mount :
yes
Output :
LVDS
Frequency Stability :
±20ppm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Physical Dimension :
2.5mm x 2.0mm x 1.1mm
Type :
XO (Standard)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Current - Supply (Max) :
20mA
Frequency :
150MHz