625M3I027M00000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
625M3I027M00000
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 27.0000MHZ HCMOS SMD
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Mounting Type :
Surface Mount
Type :
XO (Standard)
Frequency Stability :
±50ppm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
12 Weeks
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Height Seated (Max) :
0.039 1.00mm
Series :
625
Current - Supply (Max) :
7mA
Voltage - Supply :
1.8V
Output :
HCMOS
Base Resonator :
Crystal
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Current - Supply (Disable) (Max) :
15µA
Function :
Enable/Disable
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency :
27MHz