610D685F100DR5E3
Mfr.Part #
610D685F100DR5E3
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
Axial, Can
Datasheet
Download
Description
CAP ALUM 6.8UF 100V AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Aluminum Electrolytic Capacitors
Capacitance :
6.8μF
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
-10% +50%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
100V
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
610D
Length :
71.4248mm
Packaging :
Bulk
Mount :
Through Hole
Package / Case :
Axial, Can
Polarity :
Bipolar
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.390Diax2.812L 9.92mmx71.42mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Polarization :
Bi-Polar
Applications :
GENERAL PURPOSE
Datasheets
610D685F100DR5E3
610D 6.8μF Capacitor -10% +50% Bulk Through Hole 0.390Diax2.812L 9.92mmx71.42mm -55°C~125°C Bi-Polar Axial, Can