601D188G050JP2
Mfr.Part #
601D188G050JP2
Description
CAP ALUM 1800UF 50V AXIAL
Max Operating Temperature :
105°C
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
1.000Diax2.625L 25.40mmx66.68mm
Length :
66.675mm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Capacitance :
1800µF
Factory Lead Time :
21 Weeks
Datasheets
601D188G050JP2
Vishay / Sprague 601D188G050JP2
601D 1800μF Capacitor Bulk Through Hole 1.000Diax2.625L 25.40mmx66.68mm -55°C~105°C Polar Axial, Can