600S390FT250XT
Mfr.Part #
600S390FT250XT
Description
CAP CER 39PF 250V C0G/NP0 0603
Height :
890μm
Voltage - Rated DC :
250V
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
Tolerance :
±1%
Thickness (Max) :
0.035 0.89mm
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Dielectric :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
1.6mm
Width :
0.81mm
Capacitance :
39pF
Datasheets
600S390FT250XT
American Technical Ceramics 600S390FT250XT
ATC 600S 39pF Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm -55°C~125°C 2 Terminations High Q, Low Loss, Ultra Low ESR Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)