600S330GT250XT
Mfr.Part #
600S330GT250XT
Description
CAP CER 33PF 250V C0G/NP0 0603
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated DC :
250V
Thickness (Max) :
0.035 0.89mm
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±2%
Surface Mount
Weight :
6.293594mg
Capacitance :
33pF
Width :
0.81mm
Pbfree Code :
yes
Dielectric :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
1.6mm
Height :
890μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
Datasheets
600S330GT250XT
American Technical Ceramics 600S330GT250XT
ATC 600S 33pF Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm -55°C~125°C 2 Terminations High Q, Low Loss, Ultra Low ESR Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)