600S150FT250XT
Mfr.Part #
600S150FT250XT
Description
CAP CER 15PF 250V C0G/NP0 0603
Width :
0.81mm
Applications :
RF, Microwave, High Frequency, Bypass, Decoupling
Radiation Hardening :
No
Voltage - Rated DC :
250V
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
Capacitance :
15pF
Length :
1.6mm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Depth :
810μm
Thickness (Max) :
0.035 0.89mm
Datasheets
600S150FT250XT
American Technical Ceramics 600S150FT250XT
ATC 600S 15pF Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm -55°C~125°C 2 Terminations High Q, Low Loss, Ultra Low ESR Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)