600S110GT250XT
Mfr.Part #
600S110GT250XT
Description
CAP CER 11PF 250V NP0 0603
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated DC :
250V
Width :
0.81mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
11pF
Length :
1.6mm
Thickness (Max) :
0.035 0.89mm
Datasheets
600S110GT250XT
American Technical Ceramics 600S110GT250XT
ATC 600S 11pF Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm -55°C~125°C 2 Terminations High Q, Low Loss, Ultra Low ESR Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)