600S0R7AT250XT
Mfr.Part #
600S0R7AT250XT
Description
CAP CER 0.7PF 250V C0G/NP0 0603
Tolerance :
±0.05pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated DC :
250V
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
Capacitance :
0.7pF
Thickness (Max) :
0.035 0.89mm
Length :
1.6mm
Width :
0.81mm
Datasheets
600S0R7AT250XT
American Technical Ceramics 600S0R7AT250XT
ATC 600S 0.7pF Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm -55°C~125°C 2 Terminations High Q, Low Loss, Ultra Low ESR Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)