6.3MS533MEFCTZ5X5
Mfr.Part #
6.3MS533MEFCTZ5X5
Description
CAP ALUM 33UF 20% 6.3V RADIAL
Ripple Current :
34mA
Ripple Current @ Low Frequency :
34mA @ 120Hz
Lead Pitch :
2.0066mm
Size / Dimension :
0.197Dia 5.00mm
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Voltage - Rated :
6.3V
Height Seated (Max) :
0.256 6.50mm
Capacitance :
33μF
Packaging :
Tape and Box (TB)
Lead Spacing :
0.079 2.00mm
Tolerance :
±20%
Factory Lead Time :
17 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Datasheets
6.3MS533MEFCTZ5X5
Rubycon 6.3MS533MEFCTZ5X5
MS5 33μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 34mA 0.197Dia 5.00mm -40°C~85°C Polar 2.0066mm Radial, Can