5SGXMABN3F45I3N
Mfr.Part #
5SGXMABN3F45I3N
Package / Case
1932-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 840 I/O 1932FBGA
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Number of I/O :
840
Packaging :
Tray
Terminal Form :
Ball
Width :
45mm
Organization :
35920 CLBS
Supply Voltage :
0.85V
3 (168 Hours)
Base Part Number :
5SGXMAB
Number of Inputs :
840
Package / Case :
1932-BBGA, FCBGA
Surface Mount :
yes
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
Height Seated (Max) :
3.9mm
Voltage - Supply :
0.82V~0.88V