5SGXMA9N3F45I3LN
Mfr.Part #
5SGXMA9N3F45I3LN
Package / Case
1932-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 840 I/O 1932FBGA
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Base Part Number :
5SGXMA9
Number of Logic Elements/Cells :
Supply Voltage :
0.85V
Terminal Pitch :
1mm
Height Seated (Max) :
3.9mm
Organization :
31700 CLBS
Mounting Type :
Surface Mount
Terminal Form :
Ball
RoHS Status :
RoHS Compliant
Number of Outputs :
840
Terminal Position :
BOTTOM
Number of I/O :
840
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1932
Width :
45mm
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
Surface Mount :
yes
Voltage - Supply :
0.82V~0.88V
Power Supplies :
0.851.52.52.5/31.2/3V
Package / Case :
1932-BBGA, FCBGA
Length :
45mm