5SGXMA7K3F35C4N
Mfr.Part #
5SGXMA7K3F35C4N
Package / Case
1152-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 432 I/O 1152FBGA
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Operating Temperature :
0°C~85°C TJ
Total RAM Bits :
Number of Outputs :
432
ECCN Code :
3A001.A.7.A
Number of I/O :
432
Organization :
23472 CLBS
Base Part Number :
5SGXMA7
Number of Inputs :
Factory Lead Time :
8 Weeks
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1152
Number of LABs/CLBs :
Length :
35mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
HTS Code :
Number of Logic Elements/Cells :
Terminal Form :
Ball
Series :
Stratix® V GX
Voltage - Supply :
0.82V~0.88V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Qualification Status :
Not Qualified
Packaging :
Tray
Width :
35mm
Surface Mount :
yes
Supply Voltage :
0.85V
Height Seated (Max) :
3.6mm
Mounting Type :
Package / Case :
1152-BBGA, FCBGA
Power Supplies :
0.851.52.52.5/31.2/3V
Terminal Pitch :
1mm