5SGXMA7H3F35I3N
Mfr.Part #
5SGXMA7H3F35I3N
Package / Case
1152-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 552 I/O 1152FBGA
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Number of Inputs :
552
Supply Voltage :
0.85V
ECCN Code :
3A001.A.7.A
Number of I/O :
552
Width :
35mm
Power Supplies :
0.851.52.52.5/31.2/3V
Total RAM Bits :
Series :
Stratix® V GX
Voltage - Supply :
0.82V~0.88V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Package / Case :
1152-BBGA, FCBGA
Terminal Pitch :
1mm
Qualification Status :
Not Qualified
Number of Outputs :
Base Part Number :
5SGXMA7
HTS Code :
Height Seated (Max) :
3.6mm
Surface Mount :
yes
RoHS Status :
RoHS Compliant
Organization :
23472 CLBS
Length :
35mm