5SGXEB5R2F40I3L
Mfr.Part #
5SGXEB5R2F40I3L
Package / Case
1517-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 432 I/O 1517FBGA
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Number of Outputs :
432
Supply Voltage :
0.85V
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
Number of I/O :
432
Height Seated (Max) :
3.5mm
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1517
Base Part Number :
5SGXEB5
Series :
Stratix® V GX
Factory Lead Time :
8 Weeks
Length :
40mm
Number of Inputs :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Total RAM Bits :
Voltage - Supply :
0.82V~0.88V
Organization :
18500 CLBS
Terminal Form :
Ball
HTS Code :
Package / Case :
1517-BBGA, FCBGA
Number of LABs/CLBs :
Qualification Status :
Not Qualified
Width :
40mm
Power Supplies :
0.851.52.52.5/31.2/3V
Number of Logic Elements/Cells :
Terminal Pitch :
1mm