5SGXEB5R2F40I2L
Mfr.Part #
5SGXEB5R2F40I2L
Package / Case
1517-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 432 I/O 1517FBGA
Supply Voltage :
0.85V
Height Seated (Max) :
3.5mm
Surface Mount
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1517
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Qualification Status :
Not Qualified
Factory Lead Time :
8 Weeks
Voltage - Supply :
0.82V~0.88V
Series :
Stratix® V GX
Organization :
18500 CLBS
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
Number of Logic Elements/Cells :
Number of Outputs :
432
Length :
40mm
Width :
40mm
Package / Case :
1517-BBGA, FCBGA
Base Part Number :
5SGXEB5
Number of I/O :
432
Terminal Form :
Ball
Number of Inputs :
Terminal Pitch :
1mm