5SGSMD5H3F35I4
Mfr.Part #
5SGSMD5H3F35I4
Package / Case
1152-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 552 I/O 1152FBGA
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Number of Inputs :
552
Series :
Stratix® V GS
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage - Supply :
0.82V~0.88V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Terminal Pitch :
1mm
Number of I/O :
552
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
Height Seated (Max) :
3.6mm
Number of Outputs :
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1152
Power Supplies :
0.851.52.52.5/31.2/3V
Base Part Number :
5SGSMD5
Width :
35mm
Package / Case :
1152-BBGA, FCBGA
Supply Voltage :
0.85V
Length :
35mm