5SGSMD4K1F40I2N
Mfr.Part #
5SGSMD4K1F40I2N
Package / Case
1517-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 696 I/O 1517FBGA
Height Seated (Max) :
3.5mm
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
Number of I/O :
696
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Number of LABs/CLBs :
Packaging :
Tray
Number of Inputs :
696
Terminal Pitch :
1mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Package / Case :
1517-BBGA, FCBGA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Qualification Status :
Not Qualified
Length :
40mm
Number of Logic Elements/Cells :
Organization :
13584 CLBS
Power Supplies :
0.91.52.52.5/31.2/3V
Total RAM Bits :
Terminal Position :
BOTTOM
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1517
Supply Voltage :
0.9V
HTS Code :
Number of Outputs :
Width :
40mm
Base Part Number :
5SGSMD4
Voltage - Supply :
0.87V~0.93V