5SGSED8K3F40I4N
Mfr.Part #
5SGSED8K3F40I4N
Package / Case
1517-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 696 I/O 1517FBGA
Surface Mount :
yes
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Number of Inputs :
696
Number of Logic Elements/Cells :
Package / Case :
1517-BBGA, FCBGA
Supply Voltage :
0.85V
Number of LABs/CLBs :
Height Seated (Max) :
3.5mm
Total RAM Bits :
Base Part Number :
5SGSED8
Organization :
26240 CLBS
Mounting Type :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Terminal Position :
BOTTOM
Terminal Pitch :
1mm
Length :
40mm
Width :
40mm
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1517
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
Number of Outputs :
696
Voltage - Supply :
0.82V~0.88V