5SGSED8K1F40C2LN
Mfr.Part #
5SGSED8K1F40C2LN
Package / Case
1517-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 696 I/O 1517FBGA
Base Part Number :
5SGSED8
HTS Code :
Total RAM Bits :
Terminal Pitch :
1mm
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1517
Number of Logic Elements/Cells :
Length :
40mm
Terminal Form :
Ball
Series :
Stratix® V GS
RoHS Status :
RoHS Compliant
Number of I/O :
696
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Height Seated (Max) :
3.5mm
Qualification Status :
Not Qualified
Power Supplies :
0.851.52.52.5/31.2/3V
Width :
40mm
Package / Case :
1517-BBGA, FCBGA
Factory Lead Time :
12 Weeks
Voltage - Supply :
0.82V~0.88V
Operating Temperature :
0°C~85°C TJ
Number of Inputs :
696
Supply Voltage :
0.85V