5CGTFD9E5F31C7N
Mfr.Part #
5CGTFD9E5F31C7N
Package / Case
896-BGA
Description
IC FPGA 480 I/O 896FBGA
Supply Voltage :
1.1V
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Length :
31mm
Terminal Pitch :
1mm
1.11.2/3.32.5V
HTS Code :
Number of Terminations :
896
Base Part Number :
5CGTFD9
Package / Case :
896-BGA
Operating Temperature :
0°C~85°C TJ
JESD-30 Code :
S-PBGA-B896
Height Seated (Max) :
2mm
JESD-609 Code :
e1
Number of Outputs :
448
Packaging :
Tray
Voltage - Supply :
1.07V~1.13V
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Number of Inputs :
448
Total RAM Bits :
Width :
31mm