5CGTFD5C5M13I7N
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
5CGTFD5C5M13I7N
Manufacturer
Altera (Intel)
Package / Case
383-TFBGA
Datasheet
Download
Description
IC FPGA 175 I/O 383MBGA
Manufacturer :
Altera (Intel)
Product Category :
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Number of I/O :
175
Total RAM Bits :
Factory Lead Time :
8 Weeks
Width :
13mm
Terminal Pitch :
0.5mm
Number of Inputs :
175
JESD-30 Code :
S-PBGA-B383
Terminal Form :
Ball
Terminal Position :
BOTTOM
Number of Terminations :
383
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Supply :
1.07V~1.13V
Supply Voltage :
1.1V
Organization :
2908 CLBS
Number of Logic Elements/Cells :
Qualification Status :
Not Qualified
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Length :
13mm
Number of LABs/CLBs :
Surface Mount :
yes
Power Supplies :
1.11.2/3.32.5V
Height Seated (Max) :
1.1mm
Series :
Cyclone® V GT
HTS Code :
Number of Outputs :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Package / Case :
383-TFBGA
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ