5ASXBB5D4F40C5N
Mfr.Part #
5ASXBB5D4F40C5N
Package / Case
1517-BBGA, FCBGA
Description
IC SOC CORTEX-A9 800MHZ 1517FBGA
Supply Voltage-Min (Vsup) :
1.07V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Package / Case :
1517-BBGA, FCBGA
Operating Temperature :
0°C~85°C TJ
Supply Voltage-Max (Vsup) :
1.13V
Clock Frequency :
622MHz
Length :
40mm
Speed :
800MHz
Number of I/O :
MCU - 208, FPGA - 540
Height Seated (Max) :
2.7mm
Base Part Number :
5ASXBB5
Supply Voltage :
1.1V