5AQ330JODAA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
5AQ330JODAA
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
Radial, Disc
Datasheet
Download
Description
CAP CER 33PF 500V NP0 RADIAL
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated :
500V
Capacitance :
33pF
Package / Case :
Radial, Disc
Mounting Type :
Through Hole
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Temperature Characteristics Code :
NP0
Tolerance :
±5%
Packaging :
Bulk
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Dielectric Material :
Ceramic
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
ECCN Code :
EAR99
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
Operating Temperature :
-30°C~85°C
Size / Dimension :
0.276Dia 7.00mm
Series :
CLSSITC (NP0)
Number of Terminations :
2
Published :
Applications :
GENERAL PURPOSE
Mount :
Through Hole
Lead/Base Style :
Kinked
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Packing Method :
Cardboard
Diameter :
7mm
Height Seated (Max) :
0.157 4.00mm