595MG139M264DG
Mfr.Part #
595MG139M264DG
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Description
XTAL OSC VCXO 139.2640MHZ LVPECL
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Reach Compliance Code :
Compliant
Power Supplies :
3.3V
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Current - Supply (Max) :
135mA
Factory Lead Time :
6 Weeks
Qualification Status :
Not Qualified
Voltage - Supply :
3.3V
Output :
LVPECL
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Supply Voltage :
3.3V
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Absolute Pull Range (APR) :
±35ppm
Function :
Enable/Disable
Operating Frequency :
139.264MHz
Packaging :
Strip
Type :
VCXO
Base Resonator :
Crystal
Series :
Si595
Surface Mount :
yes
Number of Terminations :
6
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency :
139.264MHz
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Datasheets
595MG139M264DG
Skyworks Solutions, Inc. 595MG139M264DG
595MG139M264DG datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD