594D687X0004D8T
Mfr.Part #
594D687X0004D8T
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Description
CAP TANT 680UF 20% 4V 2917
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Type :
Conformal Coated
Max Operating Temperature :
125°C
Published :
Depth :
4.3mm
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.295Lx0.169W 7.50mmx4.30mm
Capacitance :
680μF
Feature :
GENERAL PURPOSE
Width :
4.2926mm
Series :
TANTAMOUNT®, 594D
Length :
7.493mm
Height :
2.8mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Voltage - Rated :
4V
Min Operating Temperature :
-55°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60mOhm
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm