594D227X9010D8T
Mfr.Part #
594D227X9010D8T
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Description
CAP TANT 220UF 10% 10V 2917
Length :
7.493mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
125°C
Published :
Capacitance :
220μF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Manufacturer Size Code :
D
Series :
TANTAMOUNT®, 594D
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Tolerance :
±10%
Width :
4.2926mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
65mOhm
Min Operating Temperature :
-55°C
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Voltage - Rated :
10V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.295Lx0.169W 7.50mmx4.30mm