594D226X9020B8T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
594D226X9020B8T
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
1611 (4028 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 22UF 10% 20V 1611
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Package / Case :
1611 (4028 Metric)
Packing Method :
TR, 7 INCH
Depth :
2.8mm
Manufacturer Size Code :
B
Size / Dimension :
0.157Lx0.110W 4.00mmx2.80mm
Published :
HTS Code :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
1.9mm
Ripple Current :
380mA
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
Length :
4mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
16V
Number of Terminations :
2
Factory Lead Time :
12 Weeks
Feature :
GENERAL PURPOSE
Mounting Type :
Surface Mount
Tolerance :
±10%
ECCN Code :
EAR99
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm
Pbfree Code :
No
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Mount :
Surface Mount
Tan Delta :
0.06
Polarity :
POLARIZED
Height Seated (Max) :
0.087 2.20mm
JESD-609 Code :
e0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
20V
Series :
TANTAMOUNT®, 594D
Type :
Conformal Coated
Leakage Current :
0.0044mA
Capacitance :
22µF