594D226X0020B8T
Mfr.Part #
594D226X0020B8T
Package / Case
1611 (4028 Metric)
Description
CAP TANT 22UF 20% 20V 1611
Height Seated (Max) :
0.087 2.20mm
Case Code (Imperial) :
Leakage Current :
4.4μA
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±20%
Type :
Conformal Coated
Depth :
2.8mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Capacitance :
22µF
Mounting Type :
Surface Mount
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
3.9878mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
1611 (4028 Metric)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm
Voltage - Rated :
20V
Dissipation Factor :
6 %
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Published :
Height :
1.9mm
Ripple Current :
380mA
Manufacturer Size Code :
B
Size / Dimension :
0.157Lx0.110W 4.00mmx2.80mm
Feature :
GENERAL PURPOSE
Width :
2.794mm
Min Operating Temperature :
-55°C