591KD70M6560DGR
Mfr.Part #
591KD70M6560DGR
Description
XTAL OSC XO 70.6560MHZ CML SMD
Current - Supply (Max) :
110mA
Operating Frequency :
70.656MHz
Voltage - Supply :
1.8V
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Symmetry-Max :
55/45%
Frequency :
70.656MHz
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Frequency Stability :
±7ppm
Supply Voltage :
1.8V