591KA148M500DG
Mfr.Part #
591KA148M500DG
Description
XTAL OSC XO 148.5000MHZ CML SMD
Frequency :
148.5MHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mount :
Surface Mount
Fall Time-Max :
0.35ns
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Contact Plating :
Gold
Supply Voltage :
1.8V
Operating Frequency :
148.5MHz
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Current - Supply (Max) :
110mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Rise Time-Max :
0.35ns
Supply Voltage-Max (Vsup) :
1.89V
Operating Supply Voltage :
1.8V
Output :
CML
Symmetry-Max :
55/45%
JESD-609 Code :
e4
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Frequency Stability :
±50ppm
Mounting Type :
Surface Mount
Published :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Datasheets
591KA148M500DG
Skyworks Solutions, Inc. 591KA148M500DG
591KA148M500DGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD