591KD70M6560DG
Mfr.Part #
591KD70M6560DG
Description
XTAL OSC XO 70.6560MHZ CML SMD
Symmetry-Max :
55/45%
JESD-609 Code :
e4
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Current - Supply (Max) :
110mA
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Frequency Stability :
±7ppm
Frequency :
70.656MHz
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Supply Voltage :
1.8V
Operating Frequency :
70.656MHz
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Reach Compliance Code :
Compliant
Voltage - Supply :
1.8V
Si591
Datasheets
591KD70M6560DG
Skyworks Solutions, Inc. 591KD70M6560DG
591KD70M6560DGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD