591KD153M600DG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
591KD153M600DG
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 153.6000MHZ CML SMD
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Series :
Si591
Factory Lead Time :
6 Weeks
JESD-609 Code :
e4
Mounting Type :
Surface Mount
Symmetry-Max :
55/45%
Voltage - Supply :
1.8V
Reach Compliance Code :
Compliant
Frequency Stability :
±7ppm
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Output :
CML
Type :
XO (Standard)
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Supply Voltage :
1.8V
Frequency :
153.6MHz
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Surface Mount :
yes
RoHS Status :
RoHS Compliant
Operating Frequency :
153.6MHz
Rise Time-Max :
0.35ns
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Function :
Enable/Disable
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Current - Supply (Max) :
110mA
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Base Resonator :
Crystal
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Fall Time-Max :
0.35ns
Datasheets
591KD153M600DG
Skyworks Solutions, Inc. 591KD153M600DG
591KD153M600DGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD