591DB000292DG
Mfr.Part #
591DB000292DG
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Description
XTAL OSC XO 292.0000KHZ CML SMD
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Voltage - Supply :
3.3V
Factory Lead Time :
6 Weeks
Frequency :
292kHz
Frequency Stability :
±25ppm
Base Resonator :
Crystal
Packaging :
Strip
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Function :
Enable/Disable
Series :
Si591
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Output :
CML
Current - Supply (Max) :
110mA
Type :
XO (Standard)
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Datasheets
591DB000292DG
Skyworks Solutions, Inc. 591DB000292DG
591DB000292DG datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD