591D106X0020B2T035
Mfr.Part #
591D106X0020B2T035
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
1611 (4028 Metric)
Description
CAP TANT 10UF 20% 20V 1611
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Mounting Type :
Surface Mount
Capacitance :
10μF
Package / Case :
1611 (4028 Metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Factory Lead Time :
12 Weeks
Type :
Conformal Coated
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
20V
Tolerance :
±20%
Series :
TANTAMOUNT®, 591D
Size / Dimension :
0.157Lx0.110W 4.00mmx2.80mm