591D686X9004C2T15H
Mfr.Part #
591D686X9004C2T15H
Package / Case
2812 (7132 Metric)
Description
CAP TANT 68UF 10% 4V 2812
Tantalum Capacitors
Ripple Current :
780mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Package / Case :
2812 (7132 Metric)
Max Operating Temperature :
125°C
Capacitance :
68µF
Case Code (Imperial) :
ESR (Equivalent Series Resistance) :
180mOhm
Voltage - Rated :
4V
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Manufacturer Size Code :
C
Dissipation Factor :
6 %
Width :
3.2004mm
Leakage Current :
2.7μA
Mounting Type :
Surface Mount
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.280Lx0.126W 7.10mmx3.20mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Height :
6mm
Mount :
Surface Mount
Feature :
GENERAL PURPOSE
Termination :
SMD/SMT
Factory Lead Time :
12 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Case Code (Metric) :
Length :
7.112mm
Depth :
3.2mm
Tolerance :
±10%